misjanet.pl

misjanet.pl – e-commerce, firma, urządzenia

E-commerce

Cena to nie wszystko

W dzisiejszych czasach słowo handel jest postrzegane na różne sposoby. Rozwój technologii, ciągły pęd osób za pieniądzem sprawia, że ludzie nie mają już tyle czasu, aby w całości korzystać ze sklepów naziemnych. Z jednej strony jest to zrozumiałe, ponieważ niejednokrotnie lepiej usiąść w wygodnym fotelu i przeglądać oferty, aniżeli chodzić od sklepu do sklepu szukając najlepszej promocji. Dodatkowo naprzeciw wychodzą nam przedsiębiorcy, którzy w większości oferują usługi online polegające na możliwości kupna online.

Ceny w sklepie internetowym

W powyższym przypadku wszystko wydaje się być wygodne, jednak tylko z perspektywy widzenia klienta. Nie lada wyczyn mają jednak przedsiębiorcy, którzy często zadają sobie pytanie, jak ustalić ceny w sklepie internetowym?
Wydaje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Wiele zależy od takich czynników jak sposób oraz termin dostawy, jakość produktu, czy kontakt z klientem. W tym wszystkim nie można pominąć najważniejszego – konkurencji. To właśnie ona może być często odpowiedzią na to, jak ustalić ceny w sklepie internetowym.
Wiadomo, pewne wahania cenowe zawsze będą się zdarzać, jednak nie należy dziwić się, że sprzedaż nie idzie w momencie, gdy ceny danego przedsiębiorstwa będą dużo wyższe od konkurencji. Ciekawe może być również to, że droga w drugą stronę również nie być kluczem do sukcesu. Zbyt niska cena w porównaniu z konkurencją z pewnością zapali czerwoną lampkę wśród konsumentów. Co będą zastanawiali się, dlaczego dana osoba jest w stanie zaoferować produkt po tak niskiej cenie. Koniec końców okaże się, że takie rozwiązanie może być również przysłowiowym gwoździem do trumny.

Konkurencyjna cena

Wyciągając wnioski z tego, co zostało przedstawione powyżej wydaje się, że w przypadku jednorodnych produktów, takich jak np. ten sam model telefonu, ceny powinny oscylować w granicach tego, co oferuje konkurencja. Sprzedaż napędzać może za to odpowiednio dobrany marketing oraz orientacja na klienta. Dobre podejście handlowca może sprawić, że konsument zacznie identyfikować się z działaniami firmy i cena zacznie odgrywać drugorzędną rolę. W takim przypadku na dalszy plan zejdzie pytanie, jak ustalić ceny w sklepie internetowym. Na tapecie będzie wówczas zagadnienie, jak przyciągnąć klienta, aby ten mimo oferowanej ceny chciał kupić u nas dany produkt. Wydaje się, że właśnie przyciągnięcie klienta jest pierwszym krokiem na drodze do sprzedaży. Dobrze zaprojektowana strona internetowa, miła dla oka, budząca zaufanie będzie stanowiła z pewnością przewagę konkurencyjną.