Tutaj jesteś

Jak kupować przez Internet, aby nie przepłacać?

8 kwietnia 2020 E-commerce

Zakupy internetowe kojarzą się z oszczędnością i prostotą. Jednak nawet tutaj mamy do czynienia z różnymi cenami za ten sam produkt! Na stronach internetowych możemy znaleźć rzeczy, które kosztują nawet kilkakrotnie więcej niż u konkurencji. Dlatego właśnie powinniśmy się nauczyć wybierania produktów do zakupu w sklepach, gdzie są one w najprzystępniejszej cenie. Jednak jak to zrobić? Jak sprawdzić, gdzie produkt dostaniemy najtaniej?

Zakupy przez Internet – gdzie jest najtaniej?

W Internecie mamy wiele różnych możliwości na zrobienie zakupu. Wszystko zależy od poszukiwanego produktu lub tez produktów. Jeśli potrzebujemy konkretnej marki, która ma też swoje produkty stacjonarnie, mamy jedno  wyjście. Musimy skorzystać z ich dedykowanej strony. Chodzi tu o popularne sieciówki z ubraniami, własne marki różnych supermarketów lub też kosmetyki danej drogerii. 

Jednak jeśli chodzi o markowe produkty, nie musimy koniecznie kupować ich na stronie producenta. Takie rzeczy są w końcu dystrybuowane i dostępne w wielu innych sklepach, zarówno stacjonarnie jak i online. Warto wtedy sprawdzić, czy na stronie internetowej innego sklepu, który sprzedaje daną markę, produkty nie są tańsze, na przykład z powodu promocji lub sezonowej obniżki. Tak możemy zaoszczędzić naprawdę dużo!

Jak znaleźć produkt w najlepszej ofercie?

Jeśli poszukujemy przedmiotu, który jest ogólny, dostępny w wielu miejscach, nie mamy stricte określonej marki lub producenta, powinniśmy sprawdzić dostępne opcję. Weźmy na przykład plecak. Załóżmy, że potrzebujemy do na wędrówkę po górach. Możemy przyjąć nawet pewne parametry, na przykład pojemność i kolor. Szukamy więc plecaka trekkingowego 50l w kolorze czarnym. Teraz zaczynamy poszukiwanie.

Kupowanie produktów online

Najlepiej wpisać hasło w wyszukiwarkę internetową. Podajemy nazwę wraz z parametrami i sprawdzamy dostępne wyszukiwania. Dostaniemy całą listę sklepów, które oferują właśnie ten produkt. W wyszukiwaniu mamy także porównywarkę cenową. To ona może nam pomóc w wyborze produktu w najlepszej cenie. Działa ona w oparciu o dostępność przedmiotu na danej stronie. Porównuje wszystkie dostępne oferty i pokazuje nam listę od najtańszej do najdroższej. Jednak musimy wiedzieć, że są tam przedstawiane wyniki ze stron, które współpracują z wyszukiwarką. Warto więc na własną rękę sprawdzić też inne strony, gdy już wybierzemy konkretny produkt danej marki.

Kupowanie online jest w gruncie rzeczy bardzo proste i przyjemne. Daje nam także szeroki wachlarz możliwości. Nie jesteśmy ograniczeni do jednego sklepu czy produktu. Możemy mieszać, porównywać, szukać i zmieniać. Wszystko to przez Internet zajmie nam kilka minut, kiedy stacjonarnie musielibyśmy poświęcić cały dzień! Dlatego warto zacząć kupować rzeczy w Internecie. Dla oszczędzenia czasu i pieniędzy. Ale także dla poszerzenia horyzontów  poznania nowych możliwości! To wszystko daje nam właśnie Internet i zakupy online. 

Artykuł powstał przy współpracy z: https://primado.pl/

Redakcja misjanet.pl

Nasi redaktorzy na portalu misjanet.pl to doświadczony zespół ekspertów z branży e-commerce, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją związanych ze sklepami internetowymi. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat e-commerce oraz doświadczenie w prowadzeniu działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?