Tutaj jesteś

Serwer dedykowany to centrum firmowej sieci

31 października 2019 E-commerce

Firma to żywy organizm, którego główną siłą są ludzie. Ten organizm posiada tak jak organizm człowieka, czy zwierzęcia odpowiednie układy i narządy, które pozwalają na jego prawidłowe funkcjonowanie. Zdrowa firma to taka której każdy element dobrze wykonuje swoją pracę i sprawnie współpracuje z innymi. A jeżeli cała firma jest dobrze zorganizowana i dobrze wykonuje swoje usługi, to przyciąga klientów którzy skorzy będą zostawić w niej swoje pieniądze.

Małe i duże firmy

Dzisiejsze firmy, niezależnie od profilu swojej działalności są w większości zinformatyzowane, a to jeden z kluczowych czynników sprawnego działania. Pod pojęciem „zinformatyzowane” kryją się zarówno duże korporacje, posiadające dobrze zabezpieczone i rozbudowane sieci firmowe, jak i małe przedsiębiorstwa, posiadające np. jeden komputer z dostępem do internetu (pełniący funkcję punktu dostępu do firmowego e-maila, programu fakturowego, czy magazynu dla baz danych o klientach i dokumentacji). Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa i ilości urządzeń w nim pracujących należy pamiętać, że sprawnie zorganizowana sieć wewnętrzna, to większy porządek w danych, a co za tym idzie sprawniejsze działanie firmy. Jeżeli jesteśmy małym przedsiębiorcą i być może mówimy sobie, że nigdy nie zinformatyzujemy swojej firmy, to z czasem może się okazać, że się mylimy.

Bałagan na dysku

W komputerze robimy coraz więcej, bazy danych rozrastają się, my sami korzystamy z większej ilości urządzeń i po chwili orientujemy się, że na naszych dyskach panuje bałagan. Bo ten plik mamy na laptopie, tamten na smartfonie, a jeszcze inny na naszym stacjonarnym komputerze. Poza tym nie posiadamy żadnych backupów i nie daj Boże, w przypadku jakiejś awarii możemy stracić wszystkie dane. Prędzej czy później przekonuje się o tym każdy przedsiębiorca i zaczyna zastanawiać się co zrobić, aby zrobić porządek w swoich zasobach informatycznych. Tutaj pojawia się nowe pojęcie, a mianowicie – serwer dedykowany. Jest to komputer o odpowiednich parametrach pełniący rolę serwera, a ponieważ ten serwer jest w całości i nasz i jak sama nazwa mówi – jest dedykowany, to można zrobić na nim więcej. Niezależnie od tego jakie usługi ten serwer obsługuje, to wykorzystuje on maksimum swoich zasobów. Czemu warto skorzystać z serwera dedykowanego w firmie? No cóż, taki serwer to centrum naszej firmowej sieci. Może się na nim znajdować zarówno nasza firmowa strona, serwer pocztowy, jak również nasze pliki. Dzięki temu uporządkujemy nasze dane i sprawimy, że będziemy pracować sprawniej i przyjemniej.

Redakcja misjanet.pl

Nasi redaktorzy na portalu misjanet.pl to doświadczony zespół ekspertów z branży e-commerce, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją związanych ze sklepami internetowymi. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat e-commerce oraz doświadczenie w prowadzeniu działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?