Tutaj jesteś

Jak uchronić firmę przed upadkiem?

27 października 2019 Firma

Należy zdawać sobie sprawę, że według statystyk aż 7 na 10 firm, które zadebiutowały na rynku, nie przetrwały nawet pierwszego roku działalności. Koniecznie należy podkreślić, że zdecydowana większość przedsiębiorców popełnia takie same błędy. Jak uchronić firmę przed upadkiem? Jakie błędy zdecydowanie najczęściej są popełniane przez przedsiębiorców?

Złe zarządzanie przepływem pieniędzy

Warto mieć świadomość, że znaczna większość osób planuje rozpocząć działalność gospodarczą ze względu na ogromną pasję do danego zagadnienia. Koniecznie należy zaznaczyć, że nie mają oni jednak zarówno wiedzy, jak i doświadczenia jeżeli chodzi o bankowość czy podatki. Należy zdawać sobie sprawę, że bardzo często wspomniane braki mogą przełożyć się na bardzo negatywną sytuację danej firmy.

Bardzo duże ego

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że duma jest zdecydowanie największym wrogiem praktycznie każdego przedsiębiorcy. Warto wiedzieć, że praktycznie w każdej krytycznej sytuacji najpoważniejszym błędem przedsiębiorcy będzie zrezygnowanie z szukania pomocy na zewnątrz. Należy wiedzieć, że ogromną sztuką jest nie tylko i wyłącznie przyznanie się do porażki, ale również poproszenie o pomoc.

Brak popytu na produkty i usługi firmy

Według statystyk 42% młodych firm upada, gdyż na ich produkty lub usługi po prostu nie ma wystarczającego popytu. Bardzo istotne jest przeprowadzenie zarówno bardzo obiektywnej analizy problemów, które mogą wystąpić, a także problemów, z którymi w przyszłości mogą zmagać się także klienci.

Przedsiębiorca powinien koniecznie zastanowić się, czy na jego produkt faktycznie jest potrzeba. Ponadto niezwykłą sztuką jest podjęcie decyzji o zrezygnowaniu z danego biznesu jeszcze przed zainwestowaniem w niego całego swojego czasu i pieniędzy. Koniecznie należy zaznaczyć, że zawsze można znaleźć jeszcze lepszy produkt czy pomysł, który będzie mógł sprzedawać.

Zatrudnienie niewłaściwych ludzi

Warto wiedzieć, że niewłaściwe decyzje kadrowe mogą przyczynić się do upadku firm z kilkuletnim stażem oraz bardzo stabilną pozycją na krajowym rynku. Ponadto zatrudnienie przez przedsiębiorcę nieodpowiednich osób może doprowadzić do zdecydowanego pogorszenia się albo zniszczenia atmosfery, która panuje w świetnie prosperującym zespole.

W momencie, gdy właściciel firmy w pewnym momencie zorientuje się, że popełnił błąd w polityce rekrutacyjnej powinien, jak najszybciej podjąć decyzję o zwolnieniu danego pracownika. Koniecznie należy pamiętać, aby polityka kadrowa przedsiębiorstwa była bardzo dokładnie przemyślana oraz zaplanowana.

Redakcja misjanet.pl

Nasi redaktorzy na portalu misjanet.pl to doświadczony zespół ekspertów z branży e-commerce, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją związanych ze sklepami internetowymi. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat e-commerce oraz doświadczenie w prowadzeniu działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?