Tutaj jesteś

Klient kupuje oczami

12 października 2019 E-commerce

Podczas planowania drogi dla naszego biznesu rozważamy bardzo wiele kanałów dzięki którym dotrzemy do klientów. Z pewnością przyjdzie nam na myśl, żeby niektóre rzeczy odpuścić. Będzie tak dlatego, że w jednym czasie ciężko jest zorganizować każdy element na ostatni guzik. Internet jest kluczowy więc zastanawiamy się czy wygląd sklepu internetowego ma znaczenie?

Sklep stacjonarny a internetowy

Kiedy otwieramy sklep stacjonarny, to wszystko jest bardzo proste. Mamy pomysł i to z pewnością nie jeden. Wystarczy więc odpowiednio pomalować ściany, położyć wykładzinę a regały ustawić tak, żeby przyciągały uwagę. W teorii brzmi bardzo prosto. Niestety niejednokrotnie może okazać się, że nasz gust mija się ze zdaniem odwiedzających nasz lokal ludzi. Nie ma jednak większego problemu. Wystarczy przestawić półki oraz wybrać inne kolory. To bardzo prosta czynność, którą możemy wykonać sami. Dzięki czemu zaoszczędzimy pieniądze.

Jak to wygląda w przypadku sklepu internetowego?

Ano jest to nieco bardziej skomplikowane. Mówi się, że co raz znajdzie się w internecie, już na zawsze tam zostanie. Jeśli stworzymy sklep od niechcenia, który będzie odrzucał, wtedy może on zostać uwieczniony. W takim przypadku żadna zmiana może nam już nie pomóc ruszyć z biznesem. Jeśli zastanawiamy się nad sklepem wyłącznie internetowym warto poprosić o pomoc osobę, która się tym zajmuje. Będzie miała doświadczenie i rozeznanie co warto umieścić na stronie sklepu a czego nie. Zabieg taki pozwoli też sprawić, żeby nasz sklep był przejrzysty. Schludny i przejrzysty sklep internetowy z pewnością przyciągnie interesantów. Jeśli jednak mamy zamiar sprzedawać zarówno stacjonarnie jak i internetowo, wtedy warto pomyśleć o rozpoczęciu z serwisem aukcyjnym. Przynajmniej na początek. Serwisy aukcyjne mają swoje panele, które dla nas powinny być bardzo zrozumiałe a zarazem dadzą potrzebne doświadczenie. Będziemy mogli odnieść się do czegoś przy projektowaniu swojego sklepu. Kiedy nasza sprzedaż ruszy, wtedy bez problemu możemy zainwestować pieniądze w porządny sklep w sieci.

Pośpiech to najgorszy doradca. Kiedy chcemy działać na wielu kanałach sprzedaży, wtedy warto wstrzymać się z robieniem wszystkiego od podstaw. Serwisy aukcyjne biorą stosunkowo niewielkie prowizje, dzięki czemu sprzedaż ciągle będzie dla nas opłacalna. Da to nam czas na rozplanowanie porządnego serwisu. Jeśli jednak mamy zamiar działać wyłącznie internetowo, wtedy warto zwrócić się do zawodowców. W końcu stawiając wszystko na jedną kartę warto mieć pewność, że nie skończymy szybciej niż zaczniemy.

Redakcja misjanet.pl

Nasi redaktorzy na portalu misjanet.pl to doświadczony zespół ekspertów z branży e-commerce, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją związanych ze sklepami internetowymi. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat e-commerce oraz doświadczenie w prowadzeniu działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?