Tutaj jesteś

Drukarka laserowa czy atramentowa – jaką wybrać?

9 października 2019 Urządzenia

Drukarka to dziś podstawowe urządzenie w każdym biurze oraz w wielu domach. Na rynku dostępne są różne modele drukarek. Największą popularnością cieszą się drukarki laserowe oraz atramentowe. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, którą nich lepiej będzie wybrać. Oto kilka wskazówek.

Zalety i wady drukarek atramentowych

Drukarki atramentowe mają kilka istotnych zalet. Przede wszystkim cechuje je niska cena. Jest to zatem dobry wybór dla tych, którzy nie dysponują wysokim budżetem na zakup drukarki. Co ważne, drukarki atramentowe są mniejsze od tych atramentowych. To dobre rozwiązanie do domu lub do małego biura. Warto także wspomnieć o tym, że drukarki atramentowe nie generują dużego hałasu podczas pracy. Drukarki atramentowe mają jednak również swoje wady. Przede wszystkim jest to średnia jakość wydruku. Jeśli zatem kto drukuje zdjęcia lub grafiki to drukarka atramentowa może nie spełnić wszystkich oczekiwań. Poza tym drukarki atramentowe drukują dość wolno. Na pewno wolniej od drukarek laserowych. Na uwagę zwracają również dość wysokie koszty eksploatacji.

Zalety i wady drukarek laserowych

Tak jak drukarki atramentowe, także te laserowe mają swoje zalety i wady. Dużą zaletą drukarek laserowych jest ich wysoka wydajność. Poza tym cechuje je zdecydowanie mniejszy koszt eksploatacji w porównaniu z drukarkami atramentowymi. Są także o wiele szybsze. Najważniejsze jest jednak to, że drukarki laserowe cechuje duża trwałość wydruku oraz jego wysoka jakość. Jak jednak wspomniano są i wady drukarek laserowych. Przede wszystkim jest to wyższa cena. Drukarki laserowe są droższe od drukarek atramentowych. Warto także wspomnieć, że decydując się na drukarkę laserową wybrać należy między modelem monochromatycznym a kolorowym.

Jaką drukarkę wybrać?

Drukarka laserowa czy atramentowa? Wybór w dużej mierze uzależniony jest od posiadanego budżetu. Jednak oprócz tego ważne są nasze potrzeby i oczekiwania. Drukarka atramentowa będzie dobrym wyborem jeśli zależy nam na kolorowym druku, ale niewielkim kosztem. Jest to drukarka w dużej mierze przeznaczona do domowego użytku. Oznacza to, że drukarka atramentowa to dobry wybór jeśli ilość wydruków nie jest zbyt duża. Z kolei drukarka laserowa to dobry wybór w przypadku kiedy zależy nam na szybkim wydruku oraz kiedy ilość drukowanych dokumentów jest dość duża. Wybierając drukarkę należy zatem zwrócić uwagę na wszystkie te aspekty. Dzięki temu podejmie się dobry wybór, z którego będzie się zadowolonym przez długie lata korzystania z urządzenia.

Redakcja misjanet.pl

Nasi redaktorzy na portalu misjanet.pl to doświadczony zespół ekspertów z branży e-commerce, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją związanych ze sklepami internetowymi. Każdy z naszych redaktorów ma głęboką wiedzę na temat e-commerce oraz doświadczenie w prowadzeniu działalności online.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?