misjanet.pl

e-commerce, firma, urządzenia

Firma

Uwaga! Alarm!

Sprzęt w naszym zakładzie ma często olbrzymią wartość. Często potrzeba kredytu, żeby móc zainwestować w najnowsze rozwiązania. Wszystko wydaje się być w porządku, kiedy zakupione maszyny na siebie zarabiają. Nie chcielibyśmy przecież, żeby ktoś je zabrał.

Włamanie do firmy

Kiedy nasi pracownicy używają powierzonych im sprzętów, jesteśmy raczej spokojni. Pracownicy są ubezpieczeni a i firma jest ubezpieczona. W razie niechcianego wypadku nasz podwładny otrzyma potrzebną pomoc a my dostaniemy rekompensatę finansową. Co jednak, kiedy podczas naszą nieobecność ktoś postanowi się włamać i nas okraść? To dosyć spory problem. Może dojść do sytuacji, że ubezpieczalnia odmówi nam współpracy. Dlaczego? Ano dlatego, że nie zachowaliśmy odpowiednich zachowań związanych z bezpieczeństwem. System alarmowy w firmie to bardzo istotny element. Oczywiście nie tylko w sytuacjach związanych z kradzieżą. Systemów alarmowych istnieje bardzo wiele a niektóre z nich będą wymogiem w przypadku chęci ubezpieczenia naszej firmy.

Ubezpieczenia od kradzieży

W przypadku ubezpieczeń od kradzieży nasz ubezpieczyciel może wymagać, żeby budynek podczas nieobecność pracowników posiadał uzbrojony alarm. W takim przypadku, kiedy niepowołana osoba dostanie się do lokalu, to najczęściej przestraszy ją donośny alarm. Jeśli to nie podziała, to partol policji z pewnością zniechęci intruza. Istnieje też możliwość, że nasz zakład produkcyjny będzie musiał posiadać alarm przeciw pożarowy. Jest tak często na spawalniach oraz w miejscach, gdzie do czynienia mamy z chemią. O niechciany zapłon w takich miejscach jest bardzo prosto. Najgorsze, że zapłon ten może być zupełnie niewidoczny. Kiedy coś zacznie się tlić i włączy się alarm, wtedy z pewnością zaglądniemy w każdy możliwy kąt aby odnaleźć źródło dymu. W większości przypadków może to być fałszywy alarm, warto jednak pamiętać, że przezorny zawsze ubezpieczony. System taki posiada też guziki, które może nacisnąć pracownik gdy zauważy płomienie. Dzięki czemu odpowiednie osoby będą mogły błyskawicznie zareagować i zapobiec dużym stratom.

Kiedy gra się toczy o naszą własność lub ludzkie życie warto dopiąć wszystko na ostatni guzik. Dobrze jest mieć pewność, że czyjaś pazerność nie zrujnuje naszego idealnego planu. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że każdy może się pomylić a i maszyny potrafią mieć błędy konstrukcyjne. W praktyce oznacza to, że system alarmowy w firmie to wymóg, który sami powinniśmy chcieć spełnić. Być może ten niewielki koszt uratuje nas przed olbrzymią stratą. W kwestii bezpieczeństwa nie warto oszczędzać.