misjanet.pl

misjanet.pl – e-commerce, firma, urządzenia

E-commerce

Skuteczny i nowoczesny sklep internetowy

Dziś handel internetowy to już powszechna sprawa. Niemal w każdej branży sklepy, które działały stacjonarnie od lat przenoszą swoje biznesy do sieci. Sklepów internetowych powstaje coraz więcej. Nie każdy jednak odnosi sukces. Warto zatem wiedzieć na co zwrócić uwagę tworząc sklep internetowy.

6 rzeczy które musi posiadać sklep internetowy

Wyróżnić można przynajmniej 6 rzeczy, które musi posiadać każdy sklep internetowy jeśli chce odnieść w sieci sukces. Jedną z nich jest prosta i intuicyjna nawigacja. To niezwykle ważne. Klient odwiedzający sklep powinien mieć możliwość szybkiego i wygodnego odnalezienia interesującego go produktu. Nie ma nic gorszego niż sytuacja, w której użytkownik błądzi po stronie i nie może znaleźć interesującej go kategorii produktów. Najczęściej taka sytuacja kończy się opuszczeniem sklepu przez użytkownika.

Nie można także zapomnieć o szacie graficznej. Skuteczny i nowoczesny sklep internetowy musi być atrakcyjny wizualnie. Jest to ważne pod dwoma względami. Po pierwsze, atrakcyjna szata graficzna przyciąga użytkowników. Poza tym budzi wśród użytkowników zaufanie. Innymi słowy, w atrakcyjnym wizualnie sklepie użytkownicy zdecydowanie chętniej robią zakupy. Po drugie, atrakcyjna szata graficzna wpływa na przejrzystość sklepu. Oznacza to, że użytkownikowi łatwiej jest się po nim poruszać, co ma bezpośredni wpływ na wzrost sprzedaży.

Klient i sklep

Wymieniając 6 rzeczy, które musi posiadać sklep internetowy nie można nie wspomnieć o nowoczesnych opcjach kontaktu klienta ze sklepem. Dziś kontakt w postaci jedynie maila to za mało. Nowoczesny sklep internetowy powinien posiadać opcję chatu na żywo z pracownikiem sklepu. Dzięki temu klient od razu będzie musi zapytać o interesującego go kwestie. Oznacza to, że nie opuści on strony w oczekiwaniu na odpowiedź mailową.

Jedną z rzeczy, na które musi posiadać sklep internetowy to prosty i jasny system płatności online. Trudno uwierzyć, ale w przypadku wielu sklepów internetowych to wciąż problem. Podstawa płatność w postaci e-przelewów, dzięki której klient może dokonać płatności online z większości banków. Istnieją jeszcze inne, dodatkowe rozwiązania takie jak płatności mobilne. Nie można zapomnieć o zapewnieniu najwyższego bezpieczeństwa w zakresie płatności.

Na koniec wspomnieć należy także o regulaminie. Każdy sklep internetowy musi posiadać swój regulamin. Ważne jest, aby był on przejrzysty i zrozumiały od użytkownika. Nie możne w nim zabraknąć kwestii dotyczących możliwości dokonania reklamacji. Sam regulamin nie powinien być nigdzie ukryty. Użytkownik musi mieć do niego łatwy dostęp.